Що таке структура сайту?

Структура веб-сайту – це, передусім, зрозуміле й просте меню, зручні форми для входу на сайт, оформлення замовлення товарів/послуг. Користувач вибудовує власну модель взаємодії з сайтом, спираючись на раніше придбаний досвід. Тому дуже важливо відповідати очікуванням цільової споживчої аудиторії. Логічна структура сайту повинна бути досить передбачуваною, адаптованої під різні категорії користувачів, спрощеної, але, тим не менше, не можна виключати неординарні рішення, оскільки сучасна людина завжди більше цінує оригінальність.

СТВОРЕННЯ САЙТУ ІНТЕРНЕТ КАТАЛОГУ

Що таке структура сайту? Це грамотно побудована навігація, зручний розподіл елементів оформлення, органічний зв'язок між внутрішніми сторінками і розділами, швидкий пошук потрібних категорій/підкатегорій. Створення структури вирішує величезну кількість дуже важливих завдань, серед яких варто відзначити нарощування цільової аудиторії, підвищення впізнаваності бренду, демонстрацію рівня професіоналізму та кваліфікації компанії.


Для чого потрібна seo структура веб-сайту?  

Грамотна структура вебсайта впливає на якість sео-просування і буде оцінена як користувачами, так і пошуковими системами:

 • правильний поділ на категорії забезпечить довіру від пошукових систем;
 • зрозуміла структура забезпечить хороші поведінкові фактори, які впливають на ранжирування сайту;
 • відсоток відмов і виходів знизиться, що прискорить підняття в ТОП пошукових видач;
 • в результаті - зростання аудиторії і продажів.

Типи структур веб-сайтів

Якщо у вас є семантичне ядро і ви розумієте, які саме матеріали мають бути на сайті, повинна вимальовуватись структура ресурсу у вигляді схеми. Іншими словами — ієрархія, логічний та послідовний ланцюжок побудови й подачі інформації.

Якого виду може бути схема, залежить від мети сайту. Виходячи з цього обирають найбільш відповідний тип структури:

 1. Алфавітна організація. Передбачає розташування інформації в алфавітному порядку. Зручна, коли клієнт точно знає назву товару, який шукає.
 2. Хронологічна. Найчастіше використовують при розміщенні новин, прес-релізів, що дозволяє орієнтуватися за датою виходу потрібного матеріалу.
 3. Деревоподібна. Коли є головна сторінка, а від неї вже йдуть різні категорії, картки товарів тощо. Це популярна структура інтернет магазину, розробкою якої потрібно займатися дуже ретельно.
 4. Тематична. Зручна для користувачів навігація, коли вся інформація розташована за темами.
 5. Лінійна. У такому випадку вся інформація розташовується у вигляді ланцюжка зі своїми компонентами. У людини тут немає можливості переміщатися зі сторінки на сторінку як їй заманеться, все відбувається за конкретно заданим маршрутом. Це типовий варіант для візитки.
 6. Гратчаста. За неї всі складові розміщуються в окремих гілках. Її частіше можна зустріти в каталогах інформаційних статей.

Структура сайту, як ми зазначали вище, безпосередньо пов'язана з сео просуванням.

Мало мати ресурс, щоб отримувати від нього користь, для успішного вирішення бізнес-завдань потрібен постійний цільовий трафік, а значить - високі позиції у видачі. Грамотна seo структура сайту буде гідно оцінена і користувачами, і пошуковими системами, які враховують побудову ресурсу при його індексації.

Правильно налаштовані розділи забезпечать веб-ресурс сайтлінкамі, довірою пошукачем, а поведінкові фактори, які враховуються при ранжируванні сайтів, принесуть тільки користь: замість частих відмов і відходу з сайту, ви отримаєте відмінні показники і топ видачі не змусить себе чекати, надалі - конверсії і лояльну аудиторію.

Поширені помилки структури web сайту, які не слід робити

 1. Детальна розбивка асортименту і, як наслідок, велика вкладеність сторінок на ресурсі
 2. Неточна або незрозуміла назва категорій
 3. Використання в назві категорії відразу кілька слів-синонімів одного терміна.

Дизайн сайтів

Наші роботи

 • 1502
 • 1700
 • 1600

  Підпишіться на наші канали      

  Доменне ім'я та хостинг

  При створенні нового проекту враховуйте витрати на покупку доменного імені і хостингу

  від 800 до 1890 грн / рік

  098 300 75 31

   WhatsApp Telegaram Viber